Корпорація Corel


Найменування: Corel
Організаційно-правова форма: Корпорація
Дата заснування компанії: 1985 рік
Логотип компанії: Логотип компанії
Центральний офіс в Канаді: 1600 Carling Avenue,
Ottawa, Ontario,
Canada,
K1Z 8R7.
Контактні телефони в Канаді: Дані відсутні
Локальний офіс в Росії: проспект Вернадського,
будинок 53, офіс 615,
місто Москва,
індекс 119415,
Росія
Контактні телефони в Росії: +7 495 7874998 (Загальний)
Сторінка в інтернеті: http://www.corel.com
(Корпоративний)
http://support.corel.com
(Підтримка користувачів)
Електронна пошта:
support@corel.ru
(Підтримка користувачів)
Дата створення продукту: 1989 рік
Каталог програмних продуктів: Продукти Corel Corporation
Спосіб розповсюдження: Самостійно, Мережа партнерів
   

Була заснована Майклом Ковпландом в 1985 році, що планував її як дослідницьку лабораторію (Корел («Corel») є скороченням «COwpland REsearch Laboratory»). Компанія мала великий успіх протягом високотехнологічного бума в 90-их роках і стала на деякий час найбільшою програмовою компанією Канади. Багато ранніх інвесторів Corel стали дуже багатими.

В 1996 році випустила WordPerfect, що конкурував з пакетом Microsoft Office, але програла битву, — Corel був вимушений звільнити велику кількість працівників, а Ковпланд потрапив під розслідування Онтарійської безпекової комісії за внутрішню торгівлю.

Ковплад хотів бачити місце WordPerfect, як місце Пепсі щодо Кока-кола по відношенню до Microsoft Office. Якщо навіть WordPerfect був би найкращою програмою і просувався на ринок сильніше разом з існуючою низькою ціною продукту, то все одно користувачі Microsoft Office, що перейшли б на новий продукт вимагали б узгодженості форматів з майкрософтовськими користувачами. Corel намагався зупинити Microsoft встановлювати Microsoft Word на нові комп'ютери і програв.

Війна з Microsoft змінила Corel. Поява Адоб (Adobe Systems) на ринку графічних програм зумовила Корел шукати нових сфер ринка. З'явилися такі проекти: Corel Video, Corel Бариста (Java — офіс), Corel Computer, Corel Linux.

Ковпланд залишив компанію у серпні 2000 р. і нове керівництво проголосило плани по оздоровлення компанії. Новий голова Corel, Дерек Бюрні проголосив, що всі продукти розділяться на 5-ть брендів. Через декілько місяців стало три бренди: DeepWhite, Procreate and Corel. Але згодом, по причині надлишкових витрат, зупинилися на використанні тільки Corel.

В жовтні 2000-го року Corel оголосив про стратегічний альянс з Microsoft і їх 135 млн. дол. інвестицій в Corel.

Криза на ринку цінних паперів мало не призвела до судового процесу народу США проти Corel в серпні 2003 року.

В березні 2005 Corel анонсував купівлю 50000 копі WordPerfect міністерством юрисдикції США і що WordPerfect додає 4 млн. користувачів щорічно через співпрацю з Dell. Corel заявив, що тільки його WordPerfect з 20-ти млн. користувачів конкурує з Microsoft Office, порівнюючи з 300 тисяч користувачів Lotus Smurt тисяч користувачів Sun StarOffice (має також дуже поширений вільний варіант OpenOffice.

26 квітня, 2006 акції Corel знову повернулися на публічний ринок NASDAQ з початковою пропозицією для покупців. Але Вектор Капитал (Vector Capital) ще досі володіє приблизно 75 % акцій компанії.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.